XII POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

Jeśli istnieje książka ponadczasowa, to jest nią właśnie ta.

Wzbogacana, aktualizowana i niezmiennie ciekawa. To jedna z najważniejszych pozycji z obszaru psychologii społecznej. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wpływa na nasze myśli, emocje, przekonania i zachowania rzeczywista, wyobrażona lub zakładana obecność innych ludzi oraz w jaki sposób ty sam wpływasz na innych – trzeba ją przeczytać. Klasyczne eksperymenty, najważniejsze odkrycia przybliżają zagadnienia zjawisk zachodzących w relacjach międzyludzkich, agresji, uprzedzeń, sympatii, miłości, wpływu mediów, uzasadniania własnego postępowania.

Jeżeli sądzisz, że używamy potęgi naszego rozumu do odkrywania prawdy, to dostrzeżenie, jak odporni na fakty stają się ludzie, którzy się z tobą nie zgadzają, cię sfrustruje. Najczęściej bowiem sięgamy po rozum, fakty i krytyczną analizę nie po to, by wyrobić sobie opinię, ale po to, by potwierdzić to, co już widzimy, czujemy czy sądzimy. Jak ujmuje to powieściopisarka Anaïs Nin, „nie widzimy spraw takimi, jakimi są; widzimy je takimi, jakimi sami jesteśmy” – fragment z polecanej książki.

Zachęcamy młodzież do udziału w tegorocznej edycji turnieju!

Termin turnieju: 15 czerwca 2023 r. godz. 10:00 Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie

Termin zgłoszenia: 26 maja 2023 r.

Organizatorzy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Zgłoszenia: telefonicznie – (16) 6321378 lub drogą mailową na adres “Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna” poradnia@powiatlubaczowski.pl podając temat: „Zgłoszenie do XII TWP oraz skan zgody rodziców z klauzulą RODO.

Nagroda główna: smartwatch lub czytnik e-book

O szczegółach organizacyjnych turnieju poinformujemy na początku czerwca.

 

 Koordynatorzy turnieju

 

REGULAMIN TURNIEJU WIEDZY PSYCHOLOGICZNEJ

KARTA ZGŁOSZENIA z RODO