Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej!

Rok szkolny 2022/2023

Dla dzieci

 • BAJKOTERAPIA – czyli bajki pomagajki dla dzieci w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
  Bajkoterapia stanowi odłam biblioterapii i polega na wykorzystywaniu bajek i baśni w celach terapeutycznych, edukacyjnych lub relaksacyjnych. Są to historie niezwykłe, skonstruowane i napisane tak, by dzieci odnalazły w nich cząstkę siebie, swoich uczuć i emocji. Najmłodsi mogą utożsamiać się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię. Dzięki takiej formie zajęć dziecko uczy się rozumieć świat, w którym żyje, a także rozwija wyobraźnię i pogłębia swoje zainteresowania.
  WAŻNE:
  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-6 lat i rozpoczną się po zebraniu grupy.
  Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie wniosku oraz pozostawienie go w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
 • LOGORYTMIKA – grupowe zajęcia dla najmłodszych
  Logorytmika to doskonały i niezwykle przydatny zestaw ćwiczeń kształtujący umiejętności językowo – słuchowo – ruchowe dziecka. Głównym celem jest harmonijne stymulowanie mowy. Na zajęciach logorytmicznych dziecko poprzez kształtowanie koordynacji słuchowo-ruchowej uczy się panować nad swoim ciałem oraz rozwija wrażliwość muzyczną. Śpiewanie piosenek w połączeniu z ruchem usprawnia aparat artykulacyjny dziecka, uczy prawidłowego oddechu, wzbogaca system fonetyczny, leksykalny rozwija wyobraźnię, jak również wpływa na płynność wypowiedzi oraz rozwija inwencję twórczą dziecka. Taka forma zajęć daje szansę na unikanie złych nawyków, wad wymowy oraz popełnianiu błędów językowych już na wczesnym etapie rozwoju mowy.
  WAŻNE:
  Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-5 lat i rozpoczną się po zebraniu grupy.
  Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie wniosku oraz pozostawienie go w sekretariacie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

Masz pytania odnośnie naszej oferty?

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz kontaktowy.
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status